OSMANİYE DEVLET HASTANESİ
Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü
Osmaniye Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Mikrobiyoloji Laboratuvarı

Güncelleme Tarihi: 20/12/2017

Osmaniye Devlet hastanesi bünyesinde Merkez labaratuvar olarak hizmet vermekte olan labaratuarımızın temel ilkesi: Hastalıkların tanısı,tedavisi,izlenmesi ve taramasında kullanılan labaratuvar testlerinin doğru ve güvenilir sonuçlarını en kısa sürede raporlamaktır.

 

Amaçladığı yüksek analizkalitesine ulaşmak için en son labaratuvar ve bilgi teknolojilerini nitelikli çalışanları ile birleştiren labaratuvarımızda çalışılan testler,çok aşamalı iç ve dış kalite kontrolleri kullanılarak günlük, aylık ve yıllık oarak değerlendirilmektedir.

 

Ana bina merkez labaratuvarlarında bulunan yüksek teknolojili dünya çapında kabul gören otoanalizör sistemlerini içeren cihazlar sayesinde ulaştığı kapsamlı menüsü ile hem kendi hastanemizde,hem de dışarıdan gelecek tüm test istemlerini karşılamayı hedefleyen labaratuvarımızda rutin biyokimya,hematoloji,hormon,tümör markıları,maternal tarama testleri,koagulasyon,vitamin D,allerji,otoantikorlar,ilaç ve toksik maddeler,uyarı testleri,tarama testleri,idrar ve diğer vücut sıvı analizleri,rutin seroloji,kültür istemleri,spermogram gibi bir çok test gurubu çalışılmakta,gereğinde öernekler DIŞ labaratuvarlara gönderilerek hastalarımızın tanı ve tedavisine etkin şekilde yardımcı olmak amaçlamaktadır.Labaratuvarımızda çalışılan testlerin listesi,gerekli ön hazırlık ve çalışma sürelerini içeren bilgiler labaratuvar test rehberimizde yer almaktadır.

 

Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde tüm labaratuvarlar birimlerinde görevli:mikrobiyoloji uzman doktoru,biyokimya uzman doktoru,labratuvar teknisyeni,labaratuvar teknikeri,biyolog,hemşire,otomasyon personeli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

 

Osmaniye Devlet Hastanesi Tıbbi Biyokimya ve Klinik Mikrobiyoloji Labaratuvarı konusundaki güncel gelişmeleri izleyerek yeni yöntemleri hastalarımıza ve hekimlerimize sunmakta,onlara bilimsel danışmanlık ve konsültan hekimlik yapmaktadır.

 

Hastanemiz kurumsal web sayfasında (http://www.osmaniyedh.saglik.gov.tr) labaratuvar sonuçları linkini tıklayarak online labaratuvar bilgi sistemine hastaşarımız TC. Kimlik numarasını girerek labaratuvar sonuçlarını alabilmektedir.

  • mikro1.JPG
  • mikro2.JPG
  • mikro3.JPG
  • mikro4.JPG
  • mikro5.JPG