OSMANİYE DEVLET HASTANESİ
Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü
Osmaniye Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hemodiyaliz Ünitesi

Güncelleme Tarihi: 20/12/2017

Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren diyaliz ünitesi Osmaniye kamu hastaneler birliği genel sekreterliği'nin de bulunduğu ek binada; 1 diyaliz salonu,1 doktor odası, 1 hemşire odası,1 tedavi odası,1 tıbbi dökümantasyon odası, 1 depo,1 mutfak ve bekleme salonundan oluşmaktadır.

     Diyaliz ünitesinde 19 diyaliz cihazında kayıtlı 70 hastaya periyodik tedavileri doğrultusunda hizmet verilmektedir.Ayrıca Osmaniye Devlet Hastanesi acil servisi,yoğun bakımlar,nefroloji ve diğer servislerde farklı hastalıkları sebebi ile tedavi altında olan diyaliz hastalarına hizmet verilmektedir.

     Diyaliz ünitesindeki tedavi hizmeti sorumlu uzman hekim tarafından belirlendikten sonra ortalama her seans 4 saat olacak şekilde hemşire ve sağlık teknisyenleri tarafından uygulanmatadır.Hastaların rutin tetkikleri ve takipleri birimimiz personelleri tarafından yapılmaktadır.

     Diyaliz birimimiz tarafından diyaliz hastalarımıza aylık ortalama 850 – 900 seans hizmet verilmektedir.

    Diyaliz birimi tüm çalışanlarının katılım ile aylık olarak hizmet içi eğitim birimimizde düzenlenmektedir.

     Tedavi altında olan hasta ve hasta refakatçılarına diyalize uyum,beslenme,enfeksiyonlardan koruma,hijyen kurallar, ilaç kullanımı gibi konularda birebir ve toplu eğitimler düzenlenmektedir.

     Diyaliz ünitemizde tedavi altında olan hastalarımıza ulaşım kolaylığı sağlamak ve tedavi sonrası ulaşım anında oluşabilecek olumsuzlukları en aza indirmek amacıyla hasta ve refakatçı larına ücretsiz servis hizmeti verilmektedir.

     Diyaliz ünitemizde 1 nefroloji uzmanı, 1 aile hekimi uzmaı, 2 pratisyen hekim, 6 diyaliz sertifikalı hemşire, 4 diyaliz teknikeri, 2 teknisyen, 1 otomasyon personeli, 2 temizlik personeli ve 2 şoför  bulunmaktadır.

 

  • Diyaliz7.jpg
  • Diyaliz6.jpg
  • Diyaliz5.jpg
  • Diyaliz4.jpg
  • Diyaliz3.jpg
  • Diyaliz2.jpg
  • Diyaliz1.jpg