OSMANİYE DEVLET HASTANESİ
Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü
Osmaniye Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yataklı Tedavi Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 09/08/2018

 Devlet Hastanemiz; ana yerleşkede İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye), Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji  (İntaniye), Beyin ve Sinir Cerrahisi, Kalp ve Damar Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Genel Cerrahi, Üroloji, Nefroloji, Nöroloji, Gastroenteroloji,  Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Endokrin, Palyatif, Psikiyatri, Çocuk Psikiyatri, Kadın Doğum, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, servisleriyle 400 yatak ile; Şehir merkezindeki ek binada Kemoterapi, TRSM, AMATEM, Denetimli Serbestlik, Günü Birlik Servis ve Acil Ünitesi ile; toplamda  425 yatak ile hizmet vermektedir.

     Servislerde hasta ziyaretleri 13.00-14.00, 19.00-20.00 saatleri arasında olmak üzere günde iki kezdir. Bir hasta için ayni anda ikiden fazla ziyaretçi alınamaz ve hasta ziyaretleri 15 dakikadan fazla olamaz. Ziyaretçiler hasta yataklarında oturmamalı ve hasta eşyasını kullanmamalıdırlar. On yaşından küçük ziyaretçi kabul edilmez. Hastalara dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek yasaktır.

       Hastaların yanında refakatçi kalması, hasta doktorunun lüzum görmesi halinde mümkündür. Refakatçiler,  kurumun vereceği  kimlik kartını taşımak mecburiyetindedirler. Kadın Doğum servisinde erkek refakatçi kalamaz. Refakatçiler, tabiplerin direktifleri doğrultusunda hastalara bakmakla ve kurum disiplinine uymakla yükümlüdürler. Refakatçilere hizmet edilemez. Yoğun Bakım Ünitesinde refakatçi  kalamaz.